Ha kapszulagardróbból öltözködtök (vagy eleve kevés ruhátok van) egy külön kiegészítő-kapszulával hozhatjátok ki a maximumot a ruhatáratokból. Ma arról olvashattok, hogyan találjátok meg a kapszulátokhoz illő darabokat.
Kiegészítők, amiket nem számolunk a kapszulagardróbba
A legtöbb esetben a kiegészítők közé sorolunk minden olyan darabot, amik teljessé teszik, a következő szintre emelik a szettjeinket. Vannak közöttük
- szükséges: optikai szemüveg, hűvösebb időben sál, sapka etc.,
- érzelmi: jegygyűrű, örökölt nyaklánc etc.,
- a hangulati darabok: én ide sorolok mindent mást, amit csak azért viselünk, mert kedvünk van hozzá.
Színséma
A kapszularuhatár elvéhez hasonlóan érdemes a kiegészítőket is egy adott szín-tematika szerint rendszerezni, hogy biztosan passzoljanak egymáshoz. Állhatnak csak alapszínekből, de próbálkozhatsz színesekkel is. Ha ismered a színtípusodat válogass a palettád színei közül, hiszen azok biztosan illenek majd egymáshoz.
A nemesfém ékszerszíneidre is támaszkodhatsz, hiszen egy ha ezeket ékszerként is viseled, meg is van a szetten belüli pár, ami még harmonikusabbá teszi majd megjelenésedet.
Ékszerek
Ékszerek esetén érzelmi és hangulati darabokról beszélhetünk. A kettőt nem igazán lehet szétválasztani, hiszen szinte biztosan fogjátok a két csoportot együtt is viselni. Vagy maradsz a klasszikus vonalon és fém színűket választasz, vagy kevered őket a színesekkel. Ha színes ékszert viselnél, figyelj rá, hogy a kapszulád leggyakoribb színeiben válassz.
Ha statement ékszert választanál, ügyelj arra, hogy mivel ehhez már ritkán választunk 2-3 másik kiegészítőt, korlátozottabban viseljük. Azért, hogy maximálisan ki tudd használni, passzolnia kell a legtöbb ruhádhoz.
Táska és cipő
Fő a praktikusság! Tedd a szívedre a kezed és csak azokat a darabokat vedd elő, amik valóban megfelelnek az időjárásnak és az élethelyzetednek. Ezeknek nem feltétlen kell egyforma színűeknek lenniük, a fenti említett elvek alapján nyugodtan mozoghatsz. Legyenek kényelmesek és megfelelő állapotúak, hogy az egész szezont kibírják.
Például esős évszakban legyen legalább egy vízálló cipőd, magassarkúból pedig válaszd a vastagabb tömb sarkú cipőket, ha tömegközlekedsz.
Öv
Az öv választás előtt tedd fel magadnak a kérdést, hogy miért viseled a legtöbbször:
- azért,hogy megtartsa a nadrágod/szoknyád derekát
- azért, mert szereted feldobni a ruhákat, formálni vele az alakod
- vagy mind a kettő?
Meg is van, hány különböző típusra van mindenképpen szükséged. Persze, ha nagyon minimalista ruhatárat álmodtál meg magadnak, akkor egyetlen hosszabb, állítható övvel már le is tudhatod a kérdést. De ha szívesen játszol a kiegészítőkkel, válogathatsz akár ennél többet is. A lényeg, hogy ne ess túlzásokba, és biztosan viseld a kiszemelteket.
Sál, sapka, kalap, kesztyű
Erre a csoportra szerintem úgy érdemes gondolni, mintha egy külön ruhacsoport tagjai lennének. Nem véletlen, hogy sokan beleszámolják őket a kapszulába.
Passzoljanak színben, fazonban és anyagukban az alsóbb rétegekhez, de elsősorban lássák el funkciójukat. Télre érdemes a valódi bőr, kasmír, valódi szőr vagy gyapjú anyagokat keresni. (Lentebb találsz lelőhelyeket, ha másodkézből szereznéd be őket.)
Szemüvegek
Egy jó napszemüveg azonnal sikkesebbé teszi a megjelenésünket, arról nem is beszélve, hogy egy minőségi lencse védi a szemünket- még télen is. A klasszikus fekete, szürke vagy barna színekkel biztosan nem nyúlsz mellé, a legtöbb ruhádhoz passzolni fog.
Ha szemüveges vagy, és több kereted is van, nyugodtan használd őket a “mini-kapszuládban”, hiszen ezek alapjaiban változtatják meg a ruháid hangulatát.
Én vagyok az élő példa arra, hogy akár színes szemüvegkeretet is viselhetsz a kapszularuhatáradhoz.
Az én tapasztalatom az, hogy jól működik, de sokkal több zöld ruhát választok a zöld keretem mellé, mint azt amúgy tenném, mert könnyebb így öltözni. Olyan színben válassz, amire biztosan nem unsz rá egyhamar.
Secondhand lelőhelyek
Ha szeretnél új kincsekre lelni másodkézből itt érdemes keresgélned:
- Ludovika Vintage
- Lovebug vintage shop
- Ómama
- Szülők, nagyszülők szekrénye
Remélem hasznos volt számotokra ez a kis összefoglaló és belevágtok majd a kiegészítők “kapszulásításába” 😀
A rólam készült képeket Halmai Gyöngyi készítette.