Élénken él bennem a gondolat, hogy majd a Mickey egeres pulcsimmal, vagy éppen felsőmmel fogom viselni a kihívás során az overált. Ez alatt az egy év alatt sokat változtam én is, a stílusom is. De azt hiszem, hogy ez a kihívás során összeállított szettekből is látszani fog. De helyettem most meséljenek először a képek!
1-10.szett
2-20.szett
11.szett
Pulcsival, balanccsal12.szett
Bőrdzsekivel, bakanccsal13.szett
Blézerrel, övvel14.szett
Vintage kosztüm darabjával15.szett
Pörgősszoknyás viharkabáttal, statement fülbevalóval16.szett
Farmerkabáttal, bokacsizmával17.szett
Vintage szőrmekabáttal, statement fülbevalóval, körömcipővel18.szett
Felvállasan19.szett
Melegítőfelsővel, sportcipővel20.szett
Csipkés toppal, övvel, sportcipővel
21-30.szett
21.szett
Vintage kabátruhával22.szett
Esőkabáttal, türkiz cipővel és táskával23.szett
Sportcipővel, hajba kötött sállal24.szett
Felsőként25.szett
Kalappal, fehér sportcipővel és farmerkabáttal26.szett
Kalappal, klumpával, kötött felsővel26.szett
Csupa rózsaszínnel28.szett
Hamis paperbag nadrágként
(a felsőrészt lehajtottam)29.szett
Rétegekkel30.szett
Svájci sapkával, galléros blézerrel
A valóságban körülbelül 40-50 viselésen van túl az overál. A karantén alatt többször is volt rajtam, de akkor csak egy zokni kíséretében, kevésbé inspiráló módon.
A célom az volt, hogy ötleteket és bátorítást adjak Nektek, akik esetleg hozzám hasonló módon úton vagytok egy környezettudatosabb ruhatár felé.
Elég 30-szor viselni a ruháinkat?
Az én ruhatáramban- mint azt az overál példája is mutatja- a bűvös “30” kevésnek számít. Egy év alatt legalább ennyiszer viselem a ruháimat, a nadrágokat és felsőket pedig talán még ennél is többször. A 30 Wears Challenge sokak szerint kevés.
Talán kevés, talán csak reális, ugyanis a jelenlegi ruháink nagy része nem is bírja ki a 30 viselést- és természetesen az ezekkel járó mosást. Ebből a szempontból én jól választottam, az overál pedig jól vizsgázott.
A 30-as szabály inkább gondolatébresztő, hogy kevesebb ruhát vásároljunk impulzusként. Egy mankó, ami a bizonytalan “Megvegyem?” pillanatokban sokat segíthet.
A kihívást 2018-ban Mengyán Eszter, a fenntartható divat hazai nagykövete is végigcsinálta, az ő cikkét ide kattintva érhetitek el.
Érdemes még belevágni a kihívásba?
Természetesen bármikor! Segít felfedezni a ruháinkban lévő potenciált, megtalálni mi az, amit szívesen viselünk. A 30 szettben nekem is voltak visszatérő darabok, amikkel különösen szerettem az overált kombinálni. De voltak olyan szettek, amiket nem hiszem, hogy újra viselek majd ilyen formában.
A változás
Talán mondom sem kell, hogy az utolsó 10 szett az, ami most nagyon passzol hozzám. A kihívás elején egy teljesen más élethelyzetben, két életszakasz határán voltam. A híres Mickey egeres felsőt talán elengedtem (az otthoni ruhatám része lett), de azt, amit jelképezett nem: az öröm, a móka ugyanúgy jelen van a ruhatáramban, csak ennél talán kifinomultabb módon.
Mivel ebben az évben összesen 4 gardróbkihívást csináltam végig (ráadásul a legtöbb párhuzamosan futott), nehéz lenne elkülönítenem mi az, amit ennek a feladatnak köszönhetek, mi az, amit megy egy másiknak.
Éppen ezért hamarosan jövök még egy összefoglaló cikkel, hiszen pontosan egy éve indult el a blog is.
Melyik szett volt a kedvencetek?